YET 14150ECO Light Duty Non-Velcro Polishing Sponge (Economical)
SKU:
YET 14150ECO
Category:
Hardware
Product Feature:
100% Brand new and high quality
Ideal for car cleaning/detailing/valeting.
Made of high-quality sponge
Soft, easy to scrub and without crumbs
Durable, one sponge can wash and wax your vehicle up to 8 times
Both sides of the sponge can be used
Suitable for use with wax, polish, tire dressing, trim dressing etc.
Also have many uses beyond car detailing.
ADD TO ENQUIRY
This product is already in quote request list.
Browse the list
Description
Description
Model
14150ECO
Condition
Brand New
Size
150mm – M14 x 2.0
Color
Orange
Weight (kg)
0.2
Warranty
None
Related products
DETAILS
Everlas DS07 7 Steps Double Sided Aluminium Ladder
ADD TO ENQUIRY
Browse the list
DETAILS
DongCheng DSB185 Orbital Sander (180W)
DongCheng DMQ85 Jig Saw (580W)
DongCheng DMP02-6 Trimmer (350W)